ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ УМАНЩИНИ. 2 тур

«Світанок-Агросвіт»(Шляхова) –  “Ніка”(Родниківка) – 5:2(2:0)  21 червня. Стадіон “Шляхова-Арена”.  Арбітр: Олег Андрощук(Умань). Помічники на лініях: Руслан Яремчук(Родниківка), Роман Обідник(Війтівка).

Ніка: 1.Березовський – 5.Яніков; 3.Маєвський(15.Височин 65); 4.Вакулинець; 18.Лозенко(20.Готман 65); 8.Куций; 17.Дульський(27.Затуливітер 46); 10.Вовкотруб; 6.Крочак(9.Лебедев 46); 11.Бещук(14.Карандевич 60); 7.АБРАМОЧКИН(13.Бурлаченко 73).

Тренер: Валерій Гордєєв.

Світанок-Агросвіт:  99.Ванжула – 2.Красноженюк(9.Сохацький 58);  17.Матвиенко; 5.Сиренко: 10.Сикорский – 6.Довгань; 14.Гаврильченко; 13.Понько; 21.Мазурик(22.Казарян 69) – 7.ГРЕБІННИЙ(8.Палянчук 80) – 11.Фурик.

Тренер: Олег Облогін.

Голи: Гребінний(7, 56, 77), Понько(30), Лебедев(46), Бурлаченко(90), Фурик(90+5) – з пенальті.

Попереджені: Матвієнко, Лозенко, Сікорський, Понько, Яніков.

Удари: 21(13+8) – 27(7+20). В площину: 8(4+3) – 6(0+6). Кутові: 2(1+1) – 12(4+8). Гольові моменти: 7(4+3) – 7(2+5).

Перший домашній матч у чемпіонаті Уманщини нашій команді випало грати проти минулорічного срібного призера. Тренерський штаб був у курсі, в який футбол грає суперник, до того ж матч в Христинівці дав Олегу Облогіну багато вичерпної  інформації для роздумів. У стартовому складі в порівнянні з матчем тижневої давнини відбулося одразу 6 змін. Місце в воротах замість травмованого Миколи Менюка, зайняв Ярослав Ванжула. У центр оборони в пару до Анатолія Сікорського був відправлений Олександр Сіренко, праворуч вийшов Олександр Красноженюк. У середній лінії тільки Роман Гаврильченко, Михайло Гребінний та Богдан Мазурик(праворуч) виходили в старті на матч першого туру, як і лівий захисник Богдан Матвієнко. Проти “Ніки” зліва грав Валентин Понько, а юний Олександр Довгань досить впевнено виглядав на місці Андрія Заводяна. Єдиний висунутий форвард Віталій Фурик був дозаявлений буквально напередодні матчу. Чемпіон Черкаської області 2015 року в складі “УТК-Ятрань”, уродженець села Баланівка Бершадського району – 30-річний Віталій Фурик був покликаний підсилити лінію атаки. Потрібно зауважити, що він перебуває поки не в найкращих своїх кондиціях, форвард за рахунок досвіду і класу на районному рівні здатний поодинці вирішувати долі матчів. Що він власне і продемонстрував у вчорашній грі(гол + 2 гольові).

Крім того, що “Ніка” тільки відкривала для себе чемпіонат, в діях гостей також був присутній елемент легкої недооцінки суперника. У всякому разі в бажанні та настрої перший тайм вони програли вчисту. Більшу частину єдиноборств і позицій вигравали наші гравці. Це була вже зовсім інша команда. Прекрасно розуміючи, що грати проти Родниківки в ажурний і безконтактний футбол, як це було в тій же Христинівці – собі дорожче, шляхівчани запропонували силовий футбол на високих швидкостях, максимально при цьому спростивши гру. І такий, висловлюючись хокейним терміном “форчекінг” досить швидко приніс результат. Вже на 5-й хвилині Гребінний небезпечно пробив з 30-ти метрів поруч з верхнім кутом воріт гостей. А наступний невиразний удар від воріт у команди з Родниківки закінчився тим, що Понько за допомогою Довганя виграв підбір і вивів Гребінного сам на сам з воротарем – Михайлу залишалося тільки пробити повз воротаря – 1:0. Забитий гол нічого не змінив у грі обох команд. “Ніка” продовжувала грузнути в оборонному валі в середині поля, який збудували наші гравці. Після чергового відбору Гребінний знову б’є здалеку поруч зі стійкою. Перший удар в сторону наших воріт хавбек гостей Денис Куций завдав лише на 17-й хвилині(вище воріт). Невисокий на зріст Мазурик ледь не забив головою після навісу Понька на 28-хвилині. Зате через 2 хвилини забив вже сам Валик. Банальний винос вперед Сікорського привів до того, що хтось із центрбеків гостей невдало вибив м’яч прямо на 13-го номера господарів, той віддав Фурик і після м’якого накиду в центр штрафного наш лівий хав несильним кивком голови відправляє другий м’яч у ворота “Ніки” – 2:0. І тільки після цього наші сіли глибоко назад, і у гостей з’явилися непогані можливості для того, щоб скоротити розрив у рахунку. Найреальніший момент був у них на останній хвилині тайму, але Руслан Бещук пробив поруч з дальнім кутом.

А ось на другий тайм гості вийшли гранично зібраними та мобілізованими. І перший ж стандарт у наших воріт закінчився голом Владислава Лебедєва, якого шляхівські гравці втратили при подачі кутового справа Олексія Вовкотруба. І ось тут настав головний і переломний момент всього матчу. Відрадно, що наша молодь не тільки витримала серйозний натиск “Ніки”, але при цьому ще й грамотно організовувала контрвипади. В обороні навколо досвідченого дядька-наставника Сікорського згуртувалися Сіренко, Матвієнко, Довгань і Сохацький. Всім перерахованим вище людям 17-20 років і це далеко не весь наш резерв. Час минав, перевага остаточно перейшла до гостей, Ванжула постійно був в роботі і хто знає, якби не світла голова Фурика, тоді як би все закінчилося взагалі. В одній з контратак на 56-й хвилині Мазурик поборовся із захисниками, в результаті чого Гребінний відпасував ліворуч на Фурика і Віталій другим дотиком виконав ідеальну верхову передачу, Гребінному залишалося лише влучити в дальній кут у протихід Березовському – 3:1. Матч взагалі вийшов бенефісом 27-річного корінного шляхівчанина. На 77-й хвилині Міша зробив хет-трик, причому такий гол з вельми низькою часткою ймовірності зможе хтось повторити – в цьому чемпіонаті, напевно точно. Наш штатний виконавець стандартів прямо з кутового вирізав м’яч прямо в дальню дев’ятку – 4:1. Але навіть після цього гості не впали духом і продовжували тиск на ворота Ванжули і на останній хвилині після хитрого розіграшу штрафного, Максим Бурлаченко з близької відстані робить рахунок 4:2. Ще через хвилину наш голкіпер з лінії воріт вигрібає м’яч після удару Руслана Височина, а Олександр Готман з добивання не влучає в рамку з пари метрів. І все-таки крапку в матчі ставить Фурик. Олександр Янік змушений був руками хапати нашого форварда, який тікав сам на сам з Березовським. Відразу після реалізованого пенальті арбітр Олег Андрощук зафіксував першу перемогу ФК “Світанок-Агросвіт” у відкритому чемпіонаті Уманщини.

Результати інших матчів другого туру:

«Граніт»(Старі Бабани) – ФК«Іванівка» – 5:1, «Ятрань-80»(Уманський район) –«Базис-3»(Кочубіївка) –  3:1, «Отаман-Д»(Маньківка) – ФК «Христинівка» – 2:2. «Базис-Юність»  – вільна.