ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ УМАНЩИНИ. 16 ТУР

ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ УМАНЩИНИ. 16 ТУР

«Ятрань-80»(Умань) – «Світанок-Агросвіт»(Шляхова ) –  0:7(2:1) 25 жовтня.  Центральний стадіон міста Умань.  Арбітр: Андрій Козак(Умань).  

Світанок-Агросвіт:  12.Лободюк  – 4.Заводян(Третяк 83); 10.СІКОРСЬКИЙ(16.Палянчук 77); 5.Сіренко; 8.Чайка(18.Матвієнко 76)  – 9.Мазурик(19.Зуб 46); 7.ГРЕБІННИЙ(2.Красноженюк 80); 14.Черниш; 21.Нгаха Колінс  – 15.Гаврильченко(6.Довгань 65) –  11.Фурик(22.Панченко 53).

Тренер: Олег Облогін.

Ятрань 80: 32.Юрченко – 2.Д.Казанюк; 3.Репин; 6.Є.Казанюк(5.Прокопенко 40); 8.В.Устенко; 11.Дерманський(20.Михайлишин 60); 13.Єжаченко(41.Мамбик 24); 16.Моспан; 19.Лут(18.Семерчук 46; 10.Оніщук 64); 21.Трегубов; 31.Марценюк.

Тренер: Сергій Репін.

Голи: Гаврильченко(13, 17, 25, 61), Гребінний(24), Фурик(52), Красноженюк(85) .

Попереджені: Трегубов, Сіренко, Сікорський, Михайлишин.

Удари: 12(7+5) – 24(9+15). В площину: 6(6+2) – 17(7+10). Кутові: 2(0+2) – 4(2+2). Гольові моменти: 7(3+4) – 15(7+8).

Відкритий чемпіонат Уманського району завершено. Не стану аналізувати останній, швидше  виставковий матч нашої команди проти минулорічного чемпіона “Ятрань-80”, відеозапис якої є у ​​вільному доступі на футбольному інтернет ресурсі нашого району. Хочеться впершу чергу виказати величезний респект організаторам та суддівському корпусу, це дійсно найкращий чемпіонат в якому особисто мені(і не тільки) колись довелося попрацювати. І ніхто в клубі жодного разу не пошкодував про те, що ми тут граємо. Хоча ще в травні місяці багато хто визнавав таку ідею авантюрною, були навіть і недоброзичливці(куди-ж без них), але вже до середини липня критики затихли і як з’ясувалося потім – замовкли до самого закінчення турніру. Трохи прибуксовавши на старті “Світанок-Агросвіт” потім пролетів всю вельми не коротку дистанцію турніру без втрат. Дозволивши собі невелику осічку тільки в середині жовтня в нічого незначущому матчі з ФК “Христинівка” – 3:3.

Секрет успіху нашого клубу криється у відсутності цього самого секрету. Все засноване на працьовитісті всіх структур клубу, продуманої кадрової політики, докладному вивченні манери гри всіх без винятку суперників і головне – тактична вишколеність та сувора ігрова дисципліна. Все це разом з високою виконавською майстерністю гравців дозволило команді з Шляхової виграти 12 з 14 матчів чемпіонату Уманщини і достроково завоювати чемпіонський титул. Основна складова гри ФК”Світанок-Агросвіт” – надійна оборона, швидкий вихід з захисту в атаку і доведений майже до автоматизму розіграш стандартних положень. Відпрацьовувати все це головний тренер Олег Облогін мав можливість на тренувальних заняттях, які проводились 2 рази в тиждень на полі “Шляхова-Арени”. Такі шикарні умови  були створені керівництвом клубу в особах Олега та Івана Ковбасюків. Копітка робота не могла не дати результату. Разом з виграшем чемпіонату, також була досягнута ще одна глобальна мета – заграла наша перспективна молодь. Олександр Сіренко(Джулинка), Михайло Чайка(Баланівка), Богдан Мазурик(Осіївка), Олександр Лободюк(Джулинка), Богдан Матвієнко(Бершадь), Олександр Довгань(Теплик), Максим Зуб(Війтівка), Олександр Третяк(Серединка). Разом з вже сформованими майстрами районного та обласного рівня Миколою Менюком, Анатолієм Сікорським, Андрієм Заводяном, Віталієм Фуриком, Євгеном Палянчуком, Нгаха Колінзом, Михайлом Гребінним, Вячеславом Чернишем, Романом Гаврильченком, Олександром Красноженюком, все це дало гримучу суміш, зупинити яку в цьому році було неможливо. Тут також  необхідно зазначити роль начальника команди Олександра Шелеста, завдяки якому всі вищеназвані гравці опинилися в Шляховій.

Якщо-ж подивитися на інші команди чемпіонату, то і тут обставини складалися на користь нашого колективу. Справа в тому, що «Світанок-Агросвіт» на відміну від тієї-ж «Ятрані 80» та родниківської «Ніки» незалежний від інших клубів учасників обласних чемпіонатів. На мій суб’єктивний погляд саме ця обставина не дозволила цим двом командам зайняти більш високі місця. Зате бойова та в  хорошому розумінні зла команда з Старих Бабанів в останньому турі за рахунок бажання все-таки змогла вирвати бронзу у тої-таки “Ніки”. І це з урахуванням того, що в перерві між першим і другим колами “Граніт” залишився практично без воротарів і головного тренера. У “Отамана-Д” з Маньківки одвічна проблема з фінансуванням. Наставнику команди Олегу Дніпровському перед кожним туром було вкрай складно зібрати свій самий бойовий склад, звідси і трапилися кілька гучних провальних матчів, які вибили цю досить бойовиту команду з колії. ФК”Христинівка” на старті чемпіонату примудрилася потрапити в непорозуміння в результаті якого з команди Валерія Гаврилюка КДК ВЧУ зняв 4 очка. Якийсь час команда йшла навіть в першій трійці, але кілька поразок на старті другого кола вдкинули христинівську команду далеко в глиб турнірної таблиці. Не кращі часи переживає і “Базис-3” з Кочубіївки. Молодому тренеру Владиславу Тастанкулову поки складно розібратися в футбольній імперії Володимира Осадчого, стабільного складу немає і тут також присутня постійна міграція гравців з другої і навіть першої команди в обох напрямках, що буде в наступному сезоні поки незрозуміло. Про команду “Базис-Юність” якісь коментарі думаю будуть зайві.

Чемпіонат закінчений.  Дякую за увагу і будьте всі здорові!

Наостанок трохи клубної статистики:

Всього забито 66 голів(Фурик-18, Гребіний- 12, Гаврильченко -8, Панченко-5, Білик -4, Зуб, Мазурик та Заводян по 3, Сіренко -2, Черниш, Колинс, Матвієнко, Понько та Красноженюк по 1. Ще 3 голи – в результаті технічної перемоги в матчі 1 туру в Христинівці). Кращим бомбардиром чемпіонату став Віталій Фурик(18 голів), Михайло Гребінний з 12 голами розташувався на 3-му місці разом з Артуром Левченком(Граніт).

Стандарти – 21 гол, контратаки – 26 голів, позиційні та проникаючі атаки – 16 голів.

Гольові передачі: Гребінний-14, Фурик-10, Колинс-6, Мазурик – 4, Понько, Заводян, Зуб, Чайка по 3,  Красноженюк, Панченко по 2, Третяк, Гаврильченко, Білик, Сіренко, Менюк та  Черниш  по 1.

Пропущено 17 голів, з них: стандарти – 5 голів, контратаки – 4 голи, позиційні та проникаючі атаки – 8 голів.

Воротарі: Микола Менюк – 7 матчів, 498 хвилин, 32 сейви, 2 пропущених голи. Автор сухої серії яка тривала 298 хвилин. 2 гри на нуль.

Ярослав Ванжула – 9 матчів, 492 хвилини, 29 сейвів, 12 пропущених голів, 1 гра на нуль.

Олександр Лободюк – 2 матчі, 180 хвилин, 8 сейвів, 3 пропущені голи, 1 гра на нуль.

Також, необхідно виділити пару центральних захисників Олександр Сіренко та Анатолій Сікорський. Досвідчений Сікорський відіграв свій однозначно кращий сезон в кар’єрі. У 10-ти зіграних матчах він заблокував 23 удари суперників по наших воротах, виграв 13 верхових дуелей з 19 і 6 разів починав гольові атаки. У молодого дебютанта Сіренка показники трохи скромніші: 12 матчів і 17 заблокованих ударів, але зате Олександр начисто з’їв “в повітрі” всіх суперників 32 з 33 виграних єдиноборств. Забив 2 голи і зробив одну передачу. Так хто-ж все-таки кращий захисник чемпіонату ???

 

Решта матчів 16-го туру:

«Отаман-Д»(Маньківка) – «Базис-Юність»(Умань ) – 3:0(технічний результат, гра першого кола – 4:0, «Граніт»(Старі Бабани) – «Ніка»(Родниківка) – 2:0(гра першого кола – 2:2), «Базис-3»(Кочубіївка) – ФК«Христинівка» – 0:3(технічний результат, гра першого кола – 1:5).

Закрити меню