ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ УМАНЩИНИ. 15 ТУР

«Світанок-Агросвіт»(Шляхова ) – «Граніт»(Старі Бабани) – 2:1(1:0) 11 жовтня. Стадіон “Шляхова-Арена”. Арбітр: Віталій Атаманенко(Умань).

Граніт: 1.Скакодуб – 4.Онопріенко; 7.ЛЕВЧЕНКО(70.Адаменко 80); 8.Діденко; 9.Збриський; 10.Кирилюк; 11.Йовенко; 17.Терещенко; 22.Пономаренко(91.Вощенко 80); 69.Мазур; 96.Перепелиця.
Тренер: Сергій Терещенко.

Світанок-Агросвіт: 1.Менюк(99.Ванжула 85) – 18.Матвієнко(2.Красноженюк 73); 10.СІКОРСЬКИЙ(22.Панченко 75); 5.Сіренко; 8.Чайка – 7.ГРЕБІННИЙ; 9.Мазурик; 14.Черниш(17.Третяк 75); 21.Нгаха Колинс – 15.Гаврильченко(6.Довгань 73) – 11.Фурик.
Тренер: Олег Облогін.

Голи: Гребінний(21), Гаврильченко(49), Йовенко(90).
Попереджені: Терещенко, Фурик.

Удари: 21(13+8) – 18(6+12). В площину: 8(3+5) – 9(4+5). Кутові: 10(2+8) – 3(0+3). Гольові моменти: 13(6+7) – 9(3+6).

Без жодних перебільшень можна сказати, що матч проти “Граніту” з Старих Бабанів вийшов найскладнішим в усьому чемпіонаті. І справа навіть не в підсумковому рахунку, а в тому, що наші гравці допустили таку кількість невимушених індивідуальних помилок, що їх з лишком вистачило б на весь чемпіонат. До того ж, гості не стали повторювати помилок багатьох команд і правильно зіграли тактично. Команду з Старих Бабанов не збентежила втрата основного воротаря. На передматчовій розминці Володимир Бондаренко серйозно травмував руку. Справа закінчилася викликом швидкої з подальшим транспортуванням в Бершадь, де голкіперу наклали гіпс. У ворота змушений був ставати польовий гравець Владислав Скакодуб і відіграв досить впевнено, якщо не брати до уваги деяких дрібних помилок. З перших хвилин віддавши середину поля господарям і начисто виключивши авантюрні походи вперед великими силами, вже на 4-й хвилині Євген Пономаренко мав відкривати рахунок, але після прострілу справа від Артура Левченка не попав як слід по м’ячу з пари метрів. Наші відповіли різкою контратакою, яку почали Вячеслав Черниш і Нгаха Колінс, продовжили Богдан Мазурик з Віталієм Фуриком, а завершував Михайло Гребінний, але захисник Захар Онопрієнко вибив м’яч вже з порожніх воріт. Через 5 хвилин Фурик з Мазуриком знову скрили правий фланг оборони гостей і після передачі останнього Роман Гаврильченко пробив з забійної позиції вище воріт. До середини тайму особливої гостроти біля обох воріт більше не виникало. “Світанок-Агросвіт” за рахунок коротких та середніх передач контролював хід поєдинку, а “Граніт” намагався при найменшому перехопленні м’яча різко переходити в контратаки і виходило це у них досить непогано, оскільки господарі дуже часто помилялися в простих ситуаціях і просто дарували м’яч супернику.

Стандарти – наше все! На 21-й хвилині гості сфолили на Гаврильченку, до воріт було метрів 30 і Гребінний вистрілив як з гармати, м’яч пролетів над головою голкіпера і від поперечини опустився за лінію воріт. Це 11-й гол капітана шляхівчан в чемпіонаті і 7-й з-за меж штрафного майданчика. 1:0 і команди помінялися ролями, тепер уже гості змушені були розкриватися і ось тут були претензії до атакуючих гравців нашої команди. “Граніт” постійно нагнітав, наша оборона на чолі з Сікорським і Менюком впевнено справлялася з усіма атаками гостей, а ось в завершальній стадії контратак не виходило абсолютно нічого. Віталій Фурик влучив у воротаря з кількох метрів, Богдан Мазурик двічі пробивав повз ворота з вигідних позицій, Нгаха Колінс після передачі зліва від Фурика б’є над лівою “дев’яткою”. Гребінний не влучає у ближній кут після довгої передачі Колінса. Подвоїти рахунок нашій команді вдалося знову ж після стандарту. Гребінний подав кутовий зліва, Черниш скинув Фурику, який бив у падінні через себе, але м’яч на лінії воріт влучив у захисника, на добиванні першим був Гаврильченко – 2:0. Малюнок гри не мінявся “Граніт” шукав удачу в атаці і Менюку довелося двічі вступати в гру після ударів Ігоря Збриського та Михайла Йовенка, а на 76-й хвилині після кутового зліва і зрячого удару головою Артура Левченка, м’яч з лінії воріт виніс Михайло Чайка. У заключній чверті матчу перевага остаточно перейшла до гостей, наша команда відповідала контратаками, але Фурик зловживав індивідуальними діями, затягував з ударом і здійснював величезну кількість фолів в атаці. Все це призвело до гола “Граніту” у відповідь. Мазурик виявився не готовим до простої і несильної передачі Фурика, пішов закид на Сергія Мазура, на якому чомусь не став фолити Олесандр Сіренко(ось вона молодість та відсутність певного досвіду), удар з гострого кута Ярослав Ванжула відбиває, але Йовенко встиг першим на добивання і встановив остаточний рахунок цього важкого і напруженого матчу. Електронне табло “Шляхова-Арени” в цей момент показувало 90:00. 4 з гаком додані хвилини тривали як весь чемпіонат, але завдяки грамотним діям нашої команди в середині поля, створити гостям якусь подобу фінального штурму не дозволили. Фінальний свисток уманського арбітра Віталія Атаманенка (до речі, він родом з села Устя) констатував перемогу нашої команди в цьому нелегкому матчі і в усьому чемпіонаті. Гра, яку хочеться забути і пам’ятати тільки її результат. “Світанок-Агросвіт” – чемпіон Уманщини!!! Попереду ще 2 матчі, після яких будуть підведені загальні підсумки цього сезону.

Результати іншого матчу 15-го туру:
«Отаман-Д»(Маньківка) – «Ніка»(Родниківка) – 1:3. Матчі «Базис-3»(Кочубіївка) – «Базис-Юність»(Умань) – 6:0, «Ятрань 80» – ФК«Христинівка» – 3:0