ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ УМАНЩИНИ. 12 тур

«Ніка»(Родниківка) – «Світанок-Агросвіт»(Шляхова ) – 0:1(0:1) 20 вересня.  Родниківка. Стадіон “Ніка-Арена”.  Арбітр: Олег Андрощук(Умань).  Помічники на лініях: Анатолій Кузьменко(Умнь), Олег Філіпчак(Маньківка).

Світанок-Агросвіт:  1.Менюк  – 18.Матвієнко(20.Сохацький 90+2);  10.Сікорський; 5.Сіренко; 8.Чайка –  7.ГРЕБІННИЙ(19.Білик 36); 9.Мазурик(17.Зуб 90+3); 14.Черниш; 21.Нгаха Колинс –  15.Гаврильченко(6.Довгань 57) – 11.Фурик.

Тренер: Олег Облогін.

Ніка: 1.Березовський – 3.Височин; 6.Вдовиченко; 7.Абрамочкін; 8.Куций; 10.Вовкотруб(4.Вакулинець 75); 11.Бещук; 13.Бурлаченко; 15.Петриченко; 17.Затуливітер; 20.ЛОЗЕНКО.

Гол: Гаврильченко(19).

Попередження: Білик, Довгань.

Удари: 21(14+7) – 23(14+9). В площину: 8(5+3) – 7(4+3). Кутові: 12(7+5) – 9(3+6). Гольові моменти: 8(6+2) – 6(2+4).

З точки зору атакуючого конструктиву, це був далеко не найкращий матч у виконанні нашої команди. Є цілий комплекс причин, через які в зоні атаки у гостьової команди не виходило майже нічого. По-перше: грати з «Нікою» на її полі в атакуючий футбол – собі дорожче, по-друге: лиха атака – не є стихією шляхівської команди. Тому прекрасно розумію тренерській штаб, який вважав за краще синицю в руках, і не прогадав. Не побоюся сказати, що цей матч виграла оборона на чолі з Анатолієм Сікорським(6 заблокованих ударів, 9 руйнівних дій в межах своєї штрафної і 5 виграних верхових двобоїв з 5). Ну і голкіпер Микола Менюк, який, нарешті, набрав свої оптимальні кондиції. Крім матчу на нуль, Коля ще й примудрився стати автором гольової передачі на Романа Гаврильченка. Все це в підсумку стало запорукою позитивного для нас результату, хоча, напевно, більш справедливим результатом в цьому матчі була б нічия.

Матч почався без ​​якоїсь взаємної розвідки, і вже під кінець другої хвилини Колінс і Гребінний пробивали здалеку, але в обох випадках м’яч йшов повз ворота. «Ніка» відповіла вкрай небезпечними ударами з району лінії штрафної Абрамочкіна та Бещука. В обох випадках Менюк переводив м’яч на кутовий. Господарі поля мали серйозні проблеми зі складом, і з точки зору турнірної стратегії нічийний результат їх не влаштовував, тому протягом усього першого тайму вони намагалися йти вперед великими силами. До того ж незрозумілі дії наших молодих крайніх захисників Чайки та Матвієнка часом створювали нашій команді серйозні проблеми на флангах. Але, як вже було зазначено вище, Менюк і Сікорський разом з іншим центр беком Сіренком були в той день в повному порядку. «Світанок-Агросвіт” не відсиджувався в обороні, і завдяки тріо гравців середини поля Колінс-Черниш-Гаврильченко грамотно організовував контратаки. Той же Гаврильченко міг забивати на 14-й хвилині після проходу Колінса по центру, але удар з меж штрафного вийшов несильним, і Березовський легко забрав м’яч. Але забити Рома зміг через 5 хвилин, і, як з’ясувалося пізніше, цей гол став єдиним у матчі. На 19-й хвилині господарі отримали право на штрафний в центрі поля, Вдовиченко виконав діагональ в штафний майданчик гостей. Менюк спокійно забрав м’яч і відразу вибив далеко вперед на забутого всіма Гаврильченка. Рома вийшов один на один, але влучив у гокіпера, від котрого м’яч влучив у захисника Бурлаченка і закотився у сітку воріт. З боку господарів пролунали претензії на положення поза грою, але навіть відео не дає чіткої відповіді на питання, де знаходився Гаврильченко в момент передачі Менюка. Випереджаючи питання і здивування деяких любителів статистики, відразу хочу закрити всі балачки щодо авторства цього гола. Уже років 8-10 особисто я принципово не фіксую автоголи, у всякому разі в своїх командах. Подобається комусь це чи ні, це особиста справа кожного. Хто хоче, той нехай вважає це автоголом Бурлаченка, а у нас своя клубна статистика, відступати від якої ніхто не буде. Упевнений, незабаром і в світовому футболі автоголи будуть скасовані. Через 6 хвилин Рома міг робити дубль, Сікорський вибив м’яч далеко від воріт, сам Роман виграв «повітря» і після невдалого відскоку від захисника господарів пробив метрів з 25-ти, Березовський кінчиками пальців перевів м’яч через поперечину. У заключні 10 хвилин першого тайму «Ніка» пішла майже ва-банк, Абрамочкін протягнув м’яч по правому флангу, увійшов у штрафну, але пробити Менюка з доволі гострого кута не вийшло. Серія кутових біля воріт гостей також ні до чого не привела. Сікорський і Колінс вигравали весь «другий поверх». Хоча, забий Вовкотруб на 41-й хвилині – невідомо чим би взагалі закінчився цей матч, після прострілу від лицьової лінії Абрамочкіна, Олексій майже з лінії воротарського пальнув у дотик вище воріт.

У другому таймі, після серйозної накачки від тренерського штабу нарешті прийшли в себе наші крайні захисники і моментів біля воріт гостей значно поменшало. Взагалі, другий тайм  можна назвати класичним зразком того, як потрібно утримувати переможний рахунок: мало футболу, низький темп матчу безліч силової боротьби і зупинок гри – всі ті чинники, при яких шляхівчани відчувають себе як риба у воді. Тут важливу роль зіграли досвідчені  В’ячеслав Черниш та Нгаха Колінс. Їх розважливі та своєчасні дії призвели до того, що «Світанок-Агросвіт» не грав суто на відбій, а мав кілька хороших шансів для того, щоб подвоїти результат. Але ось забити більше не вийшло, частково винен в цьому голкіпер Березовський, а ще господарям поля вдалося закрити Фурика. Поруч з Віталієм постійно перебували 1-2, а іноді і 3 захисника «Ніки», але навіть в такому цейтноті можливості у нього були. Проте господарі не полишали надій відігратися, і ось уже Менюк на 51-й хвилині ліквідує небезпечний штрафний від Куцого. Білик рукою навмисне перериває передачу суперників і отримує заслужене попередження. Він грішив цим і в товариських матчах, я давно казав керівництву та тренерському штабу клубу про необхідність жорстко присікати подібні дурноваті витівки(бажано фінансово), інакше в один прекрасний момент в якійсь важливій грі все це може обернутися в серйозні неприємності для команди. Молодій людині вже пора зрозуміти, що він не у дворовий футбол  грає. Ближче до 60-й хвилини почалися якісь дивацтва від суддівської бригади. Довгань вийшов на заміну і отримав попередження, сам не розуміючи за що, втім, тут все залишилися при своїх думках. На 62-й хвилині Колінс стріляє зі штрафного прямо в Березовського – м’яч опускається на сітку за поперечиною. Через хвилину Довгань зрячим обвідним ударом трохи не потрапляє у ворота. Родниківка йде вперед майже всією командою, Абрамочкін пробиває з гострого кута , Менюк на місці. Разом з цим у нашої команди з’являються вільні зони, які гості охоче використовують. Фурик на 86-й хвилині обіграв двох суперників і просунувся по центру майже до самої лінії штрафної, але в останній момент банально поскупився, і захисники ліквідували загрозу. 89-а хвилина Фурик сильно б’є з 20-ти метрів – Березовський відбиває. Арбітр компенсує 5 хвилин, в ході яких господарі поля намагаються влаштувати відвертий навал на ворота Менюка, але нашим вдається відсунути гру від своїх воріт, і фінальний свисток звучить, коли м’яч був на половині поля господарів. Важка нервова перемога команди з Шляхової, яка відкриває непогані перспективи в контексті подальшої боротьби за медалі, але грати ще дуже багато і говорити про якісь титули поки дуже рано.

Результати інших матчів 12-го туру:

«Граніт»(Старі Бабани) – «Базис-3» (Кочубіївка) – 2:0(перше коло 3:0), «Отаман-Д»(Маньківка) –  «Ятрань 80» – 1:1(перше коло 0:4),  ФК«Христинівка» – «Базис-Юність» – відбудеться 23 вересня(перше коло 5:0).