Чемпіонат України серед аматорів. 12 тур

«ОДЕК»(Оржів, Рівненська  область) – «Світанок-Агросвіт» (Шляхова, Вінницька обл.)  – 3:0(2:0) 20  жовтня.  Оржів. Стадіон «ОДЕК» – 250 глядачів. Арбітр: Олег Шкурченко(Черкаська область).  Асистенти: Олександр Парасунько, Максим Медяник(обидва Київ)). Четвертий арбітр: Михайло Шибунька(Рівненська область).

Спостерігач арбітражу – Ігор Овчар(Івано-Франківськ).

Світанок-Агросвіт:  12.Карабін – 20.Луцюк(3.Костюк 88); 18.Єрмак; 7.ЗАВОДЯН; 9.Борячук – 15.Гаді(21.Новаківський 71); 13.Дацюк(17.Чернега 58); 5.Загалевич;  16.Проневич – 19.Сомов – 11.Чельцов.

Головний тренер: Дмитро Євстафієв.

ОДЕК: 47.Когут – 2.Красномовець; 3.Кадепський; 21.Наумець; 22.Мучак(8.Чикалюк-Козакевич 88) – 87.Нечипоренко; 13.ТРОФІМЧУК; 24.Апанчук(7.Семенчук 57); 94.Капустинський(10.Коляда 57) – 17.Богданов(9.Ніколайчук 46); 98.Таргоній(20.Газицький 75).

Головний тренер: Володимир Поліщук.

Голи:  Капустинський(19), Апанчук(23), Трофімчук(85).

Попереджені: Мучак, Борячук, Гаді, Когут, Проневич, Загалевич.

На 78-й хвилині вилучений Борячук(друге попередження).

На 90-й хвилині вилучені за бійку Ніколайчук, Єрмак, Трофімук.

Удари: 14(5+9) – 11(7+4). В площину: 12(5+7) – 5(4+1). Кутові: 4(2+2) – 2(0+2). Гольові моменти: 9(4+5) – 6(5+1).

Друге коло аматорського чемпіонату України в західній групі “Світанок-Агросвіт” знову починає з поразки в матчі проти команди з Рівненської області. При цьому наша команда, як і в матчі 3 серпня, знову не змогла розпечатати ворота суперника. Аналізуючи обидві ці гри, приходжу до висновку, що весь секрет успіху “ОДЕКу” в його простоті. Підопічні Володимира Поліщука діють без зайвої «возні» з м’ячем, але при цьому надійно та ефективно. Гравці групи атаки оржівців поблизу чужих воріт роблять максимум два дотики, будь це простріл, навіс або удар по воротах. Тоді як наші виконавці часто перетримують м’яч, тим самим втрачаючи дорогоцінні секунди, в ході яких команда, що захищається, встигає закрити зони і розібрати всіх опонентів персонально. І таких випадків в цьому матчі було просто сила-силенна. Не можна сказати, що “Світанок-Агросвіт” програв цей матч начисто, аж ніяк. Але в тому то й справа, що господарі поля просто швидше приймали рішення, до того ж, саме в цьому матчі вкрай слабо зіграли флангові захисники і обидва голи в середині першого тайму прийшли саме звідти. В результаті, спочатку Юрій Капустинський з добивання після сейва Івана Карабіна відкрив рахунок, а через 4 хвилини Андрій Апанчук зрячим ударом точно в кут його подвоїв. Хоча з самого початку матчу ніщо не віщувало такого розвитку подій. На 10-й хвилині Дмитро Загалевич після пасу від Вячеслава Гаді небезпечно пробив з 20-ти метрів, м’яч пролетів в сантиметрах від хрестовини. Практично відразу Павло Таргоній виходить сам на сам з Карабіном, але поспішає з ударом, і м’яч прилітає точно в руки нашому голкіперу. В цілому, гра проходить на високих швидкостях і м’яч довше затримується у нашої команди, але ось в завершенні атак майже всі гравці в синій формі перетримують м’яч і більшість потенційних гольових моментів захлинаються на підступах до штрафного майданчика господарів поля. Лише тільки після двох пропущених голів наші стали атакувати більш акцентовано. Захисник Іван Мучак на 26 хвилині вибиває м’яч з лінії воріт після удару зі штрафного Гаді. Ще через пару хвилин той же Гаді знову зі штрафного навішує на ближню штангу, і Дмитро Проневич з близької відстані пробиває головою трохи вище поперечини. Господарі поля відверто грають за рахунком і великими силами відходять назад, вичікуючи шанс для контратак. До перерви кілька разів тріо Апанчук-Таргоній-Капустинський серйозно загрожувала воротам гостей, але Карабін був надійний. За пару хвилин до перерви знову Гаді б’є зі штрафного і знову Мучак на лінії воріт страхує свого голкіпера.

У другому таймі наші також продовжили більше володіти м’ячем, але ось небезпечні моменти в результаті добре поставленої контргри “ОДЕКу” виникали у наших воріт. Однозначно кращий в складі шляхівчан голкіпер Карабін заслужив овації місцевих уболівальників на 49-й, 55-й, 79-й і 80-й хвилинах, коли в результаті красивих сейвів рятував команду після ударів Ніколайчука (двічі), Семенчука та Трофімчука. Але за 5 хвилин до закінчення основного часу, коли за друге попередження був вилучений Олександр Борячук, і він не зумів нічого зробити після удару з рикошетом капітана господарів. Ну а після цього сталося саме дурне, що тільки могло статися: на матч наступного туру ми залишилися без чотирьох гравців основного складу. І якщо попередження Борячука та Проневича носили ігровий характер, то Єрмак і Загалевич, відповідаючи на хамство деяких гравців “ОДЕКу”, пропустять наступну гру  через власну дурість. Загалевич, як на мене, взагалі заслуговував на пряму червону картку, так як ледь пополам не переламав Семенчука, арбітр в цій ситуації просто пожалів нашого гравця. Керівництво клубу всерйоз подумує про введення штрафних санкцій за неігрові попередження та вилучення(бійки, розмови з суддями, тощо). В результаті двох поспіль поразок “Світанок-Агросвіт” скочується на 3-е місце в турнірній таблиці. Для підопічних Євстафієва в чемпіонаті настає двотижнева перерва. У 13-му турі наша команда вільна від ігор, а заключний у цьому році матч буде зіграний на виїзді 3 листопада проти одного з конкурентів “Агрон”(с.Великі Гаї, Тернопільська область). У першому колі 17 серпня на “Шляхова-Арені” була зафіксована нічия 0:0.

Результати решти матчів 12-го туру:  «Покуття»(Коломия) – «Нива»(Теребовля) – 2:1, «Епіцентр»(Дунаївці) – «Карпати-Енергетик»(Галич) – 5:1, «Агрон» – «Вотранс»(Луцьк) – 4:2.