ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ УМАНЩИНИ. 1 тур

ФК«Христинівка» – «Світанок-Агросвіт»(Шляхова) –  2:1(1:0) 21 червня. Христинівка. Міський стадіон ім. М.П. Наконечного. Арбітр: Олег Андрощук(Умань). Помічники на лініях: Анатолій Кузьменко, Артем Баланюк(обидва Уманський район).

Світанок-Агросвіт: 1.Менюк(99.Ванжула 46) – 18.Костюк; 17.Матвієнко; 20.Е.Касумов(2.Щавінський 58); 10.Сікорський –  22.Казарян(5.Сіренко 76); 7.ГРЕБІННИЙ; 4.Заводян; 9.Осадчук(13. Понько 25) – 14.Гаврильченко(8.Палянчук 46) – 21.Мазурик.

Тренер: Олег Облогін.

Христинівка: 1.Паримський – 5.ЖУРАВЕЛЬ; 4.Нагірний; 15.Декет; 2.Галак(7.Бурковецький 46); 11.Плюта; 20.Сігаєнко; 21.Троян(6.Діянчук  69); 14.Кривіцький(18.Савченко 79); 17.Лисенко(9.Лут 90+2); 19.Алієв.

Тренер: Валерій Гаврилюк.

Голи: Аліев(15), Заводян(56), Бурковецький(57).

Попереджені: Алієв, Костюк, Кривіцький, Сікорський.

На 71-й хвилині вилучений з поля Алієв(друге попередження).

Удари: 13(8+5) – 6(3+3). В площину: 7(4+3) – 5(3+2). Кутові: 3(2+1) – 5(2+3). Гольові моменти: 5(4+1) – 4(1+3).

Після короткої церемонії відкриття карантинна пауза, яка тривала майже 4 місяці нарешті закінчилася. Матч відкриття залишив подвійне враження. Справа навіть не в програші(тут результат важливий в останню чергу), а справа в тому, що частина людей просто не потрапила в гру. Хтось ховався від м’яча, у когось не йшли передачі, а комусь, взагалі, було мало навіть трьох дотиків для того, аби зупинити м’яч. Можливо, я дивлюся крізь призму гравців першої команди, де все робилося на порядок швидше та мобільніше, але саме ті виконавці (Заводян та Костюк) зіграли на своєму звичному рівні. І дуже шкода, що їх приклад поки ніяк не вплинув на деяких наших місцевих футболістів. А рости і тягнутися там є за ким.

З перших хвилин “Світанок-Агросвіт” увійшов в якийсь ступор, вийти з якого вийшло лише після пропущеного голу. Дивлячись на дії наших гравців, було присутнє відчуття, що “Христинівка” ось-ось заб’є. І не завдяки якісь тотальній перевазі в атаці, а завдяки спонсорській підтримці наших захисників. Так,наприклад, на 5-й хвилині поблизу свого штрафного недбалий пас у дотик Сікорського вивів сам на сам з Менюком форварда господарів Алієва, але благо удар Сухраба відбила стійка. А ось за 10 хвилин 19-й номер господарів, що називається, попав. Голкіпер Паримський ввів м’яч в гру, в середині поля “повітря” було нашими програно, Алієв підібрав м’яч і не роздумуючи пробив з 25-ти метрів – м’яч влетів у верхній кут без шансів для Менюка – 1:0. Візуально наші, начебто, більше володіли м’ячем, але вся ця перевага закінчувалася далеко на підступах до штрафного “Христинівки”.  В атаці у нас не виходило взагалі нічого, всі верхові закидання легко вигравали рослі захисники господарів поля, до того ж,відсотків 80 усієї силової боротьби внизу ми теж програли. При всьому при цьому, моменти для того, щоб зрівняти рахунок у нас були. Гаврильченко, після перехоплення Костюком, сильно пробив з-за меж штрафної, але влучив у воротаря, а трохи пізніше Заводян з Казаряном організували момент для Понька, але удар Валентина з лінії штрафного з самого нижнього кута витягнув Паримський. У проміжку між цими епізодами господарі могли подвоювати рахунок, але Алієв із забійної позиції пробив повз дальній кут.

Після перерви Олег Облогін був змушений зробити дві заміни. Головна проблема – основний голкіпер Микола Менюк посилив травму, яку він отримав на початку червня, і на другий тайм вийшов вже Ярослав Ванжула. За попередніми прогнозами Коля пропустить близько 2-3 тижнів. Також, щоб вписатися в ліміт на легіонерів, головний тренер змушений був знімати Гаврильченка і на поле в допомогу Мазуріку був відправлений Палянчук. Уміння Жені в силовій манері продавлювати суперників прийшлося дуже до речі, але про це пізніше. Через 10 з гаком хвилин після початку другого тайму “Світанок-Агросвіт” забив свій перший гол в ВЧУ. Гребінний майже з центру поля виконав штрафний, голкіпер господарів випустив м’яч з рук і Заводян навіть в чемпіонаті району залишається Заводяном. Андрій фінтом прибрав м’яч від воротаря і зміг зробити головне – не потрапити в захисника на лінії порожніх воріт – 1:1. Але вже в наступній атаці господарі знову вийшли вперед. Завжди не сприймав гру центральних захисників в лінію, на районному та обласних рівнях  особливо. Уже в наступній атаці після передачі з глибини провал нашої оборони призвів до того, що Бурковецький,  який вийшов на заміну чи не першим своїм дотиком приніс, як з’ясувалося пізніше, перемогу своїй команді. Це був єдиний момент “Христинівки” у другому таймі. Розуміючи, що краще синиця в руках, господарі відійшли великими силами назад, до того ж на 71-й хвилині їх кращий гравець Алієв не зрозуміло для чого в нецензурній формі почав щось доводити лайнсмену Анатолію Кузьменко. Після сигналу останнього головному арбітру форвард господарів отримав друге попередження і відповідно покинув поле. Але гості не зуміли скористатися несподіваною форою, яка впала їм просто з неба. Крім моменту на 82-й хвилині (за участю Заводяна, Сіренка, Понька та Гребінного, після якого Паримський лише на лінії воріт зміг зупинити м’яч після двох поспіль ударів Палянчука) більше згадати по суті нічого. Серія далеких закидів з аутів і пара кутових біля воріт господарів ні до чого не привзели.

“Світанок-Агросвіт” мінімальною поразкою дебютує в чемпіонаті Уманщини не тому, що “Христинівка” чимось вразила, а тому, що “Світанок-Агросвіт” в цьому матчі сам не награв навіть на нічию. Йде процес створення боєздатної команди, тому робити якісь різкі висновки безглуздо та недоцільно.

Результати інших матчів першого туру:

«Базис-Юність» – «Граніт»(Старі Бабани) – 2:8. ФК«Іванівка» – «Ятрань-80»(Уманський район) – 3:5, «Базис-3»(Кочубіївка) – «Отаман-Д»(Маньківка) – 2:3. «Ніка»(Родниківка) – вільна.